جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس تشرح کرد

اجرای رویکرد ((ناحیه محوری))در چهار مرحله

به گزارش روابط عمومی معاونت معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس، اصغر حسینی‌پور با  اشاره به اهداف اجرای این رویکرد جدید اظهار  کرد: بنا به دستور شهردار محترم مبنی بر خدمات رسانی هر چه سریعتر و بهتر به شهروندان از طریق نواحی در تمام حوزه های فعالیت شهرداری ، معاونت حوزه شهرسازی ومعماری تصمیم به واگذاری برخی از امور جاری مناطق به نواحی زیر مجموعه گرفت.

 وی ضمن اشاره به مرحله نخست  اجرای این طرح افزود  این رویکرد نخستین اقدام حوزه معماری و شهرسازی در مدیریت و پاسخگویی ناحیه محوری است.

 بررسی پیشرفت طرح و نهایی کردن موضوعات قابل واگذاری حوزه شهرسازی بر نواحی و تقسیم کار جهت تسریع هر چه بهتر این پروژه در موضوع کنترل و نظارت به صدور مجوزها و ساخت و سازها بعد از تنظیم پیش نویس پروانه ساختمانی از  این پس از طریق نرم افزار یکپارچه شهرسازی انجام می شود.

حسین پور خاطرنشان کرد  ارسال سابقه جهت  تنظیم  فرم تابلو ،فرم اداره کار، تشکیل خلاصه سابقه ملک  و مشاوره و توجیه مالک از دیگر مواردی است که از منطقه به نواحی تفویض اختیار می شود و پس از انجام این اقدامات با تایید رئیس ناحیه سابقه به منطقه ارجاع وپروانه ساختمانی صادر می گردد ونهایتا پس از صدور پروانه ساختمانی به کارتابل رئیس ناحیه ارسال می گردد.

وی افزود پس ازصدور پروانه مالک ملزم به اطلاع به ناحیه در زمان گود برداری ملک خود می باشد که در این مرحله کارشناس فنی ناحیه به اتفاق ناظر ملک از محل بازدید  کرده و اجازه شروع عملیات ساختمانی صادر میگردد.

وی با اشاره به برخی دیگر از مزایای اجرای ناحیه محوری افزود:

در مراحل بعدی جهت ارجاع هر مرحله بتن ریزی در ملک کارشناس فنی ناحیه می بایست از محل بازدید و تأییدیه ارائه نموده  ومراتب در کلاسه کارگاهی درج و ضبط می گردد و نهایتا در زمان پایانکار نیز قبل از صدور پایانکار از ناحیه مربوطه بابت مربوطه بابت جمع آوری نخاله ها رفت و روب کانال های اطراف ملک و عدم قطع درختان موجود در ملک و یا خسارت احتمالی وارد شده به معابر شهرداری از طریق نرم افزار یکپارچه شهرسازی استعلام می گردد در صورت بلامانع بودن پایانکار نیز صادر می گردد.

این مقام مسئول عنوان کرد :برابر تصمیمات اتخاذ شده حوزه معاونت شهرسازی پیگیر واگذاری پروسه صدور پاسخ استعلامات بانکی در خصوص واحدهای آپارتمانی یا تجاری اداری دارای پایانکار و واگذاری آنها به نواحی است  در این راستا مقرر گردید جهت املاکی که در پایان سال  های گذشتهپایانکار اخذ نموده اند پس ازتایید مدیر شهرسازی منطقه در خصوص بلامانع بودن پرونده مراتب جهت صدور پاسخ تمامی استعلامات بانک در آینده از طریق نواحی صادر می گردد.

معاون معماری و شهرسازی  تصریح کرد: طرح ناحیه محوری دارای ابعاد مختلفی است که هر شهر با توجه به ویژگی ها، کمبود امکانات و اعتبارات خود می تواند با اولویت بندی ابعاد این طرح آن را در مقاطع مختلف زمانی با مشارکت مردم اجرا نماید.

وی گفت: هرجا که شهردار ناحیه نسبت به همه جوانب کاری خود آشنایی کامل داشته باشد خدمات رسانی با کیفیت بهتر و سریعتر انجام خواهد شد و مدیران ارشد فرصت بیشتری در فراهم نمودن مقدمات لازم برای اجرای پروژه های منطقه ای، فرا منطقه ای و شهری خواهند داشت.

 


٠٩:٥٩ - پنج شنبه ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٥٢٢٠    /    تعداد نمایش : ١٨٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تقویم
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 8062
 بازدید امروز : 33
 کل بازدید : 45148
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1563